Dobór oprawek do biznesowej stylizacji

Dress Code w pracy a okulary

Niezależnie od tego czy w pracy obowiązuje nas formalny dress code lub możemy wybrać bardziej swobodny styl ubioru, trzeba pamiętać, że starannie dobrany i schludny wygląd jest naszą wizytówką. Odpowiednio dobrane okulary świetnie podkreślą biznesowy charakter całej stylizacji.

Okulary do pracy wcale nie muszą być nudne

Możemy wybierać zarówno pośród klasycznych jak i odważnych form oraz kolorów. Wszystko zależy od rodzaju pracy jaką wykonujemy oraz jaki efekt chcemy uzyskać. Jakie powinny być idealne okulary do pracy?

  • idealnie dopasowane do kształtu twarzy. To pewność, że niezależnie od ubioru lub fryzury zawsze będą do nas pasować.
  • Spójne z wytycznymi dress code w miejscu pracy. Okulary nie powinny „odcinać się” na naszej twarzy i dominować całej stylizacji, z kolei w zbyt delikatnych oprawach będziemy prezentować się „blado” a reszta stroju może rozpraszać uwagę naszego rozmówcy.
  • Odpowiednia kolorystyka. Zdecydowanie bardziej profesjonalny wygląd uzyskamy rezygnując z krzykliwych, rażących zestawień kolorystycznych. To nie oznacza, że musimy rezygnować z kolorów! Najczęściej wybierane są różne odcienie koloru niebieskiego i granatowego, ale coraz większą popularność zdobywają oprawy w kolorze oliwkowym i zielonym. Niezawodnym wyborem będzie szylkret w połączeniu z kobaltowym lub miodowym akcentem.

  • Dobrze wyregulowane. Nic bardziej nie dekoncentruje niż ciągłe poprawianie zsuwających się okularów. Zwłaszcza jak mamy ręce pełne pracy. W zależności od potrzeb wpiszmy w grafik regulację opraw co 6 miesięcy lub raz do roku w salonie optycznym.
  • Mniej znaczy więcej. Przesadne zdobienia na oprawach w pracy wyglądają pretensjonalnie i skutecznie burzą starannie budowany przez nas, profesjonalny wizerunek. Subtelne zdobienia dodają charakteru i podnoszą indywidualizm.

    Po nową stylizację do pracy zapraszamy na Krakowską 12 w Olkuszu