Soczewki kontaktowe

Dlaczego dopasowanie soczewek warto przeprowadzić w naszym salonie

Miękkie soczewki kontaktowe są oprócz okularów najbardziej popularną metodą korekcji wad wzroku. Jedne i drugie wymagają starannego dopasowania. W naszym salonie pomożemy Ci bezpiecznie rozpocząć przygodę z soczewkami kontaktowymi.

Obecnie na rynku dostępny jest niezliczony wybór materiałów oraz konstrukcji soczewek kontaktowych. To, która opcja będzie dla nas odpowiednia jest zależne od indywidualnych parametrów naszego oka, naszych prywatnych potrzeb oraz środowiska w jakim soczewki kontaktowe będą używane. Współpracujemy z renomowanymi producentami soczewek kontaktowych w Polsce, posiadamy w ofercie najnowsze i sprawdzone produkty. Dopasowujemy miękkie soczewki kontaktowe również dla osób z wysokim astygmatyzmem oraz multifokalne soczewki kontaktowe dla osób z prezbiopią.

Jak wygląda proces dopasowania miękkich soczewek kontaktowych?

Niezależnie od tego, czy już używaliśmy soczewek kontaktowych czy jesteśmy pierwszymi użytkownikami należy umówić się na badanie wzroku zorientowane na dobór soczewek kontaktowych.

 1. Na pierwszej wizycie zostanie przeprowadzony dokładny wywiad oraz badania diagnostyczne, na podstawie których specjalista oceni czy kwalifikujemy się do noszenia szkieł kontaktowych i które soczewki będą najbardziej odpowiadały naszym potrzebom. Do oceny przedniego odcinka oka oraz wykonania pomiarów wykorzystujemy najnowszy, zaawansowany technologicznie sprzęt diagnostyczny zapewniający wysoką dokładność i powtarzalność pomiarów.
 2. Kolejnym krokiem jest założenie soczewek kontaktowych na oczy. Prowadzimy naukę prawidłowego zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych oraz przekazujemy dokładne informacje na temat właściwego obchodzenia się z soczewkami kontaktowymi. Do każdego zestawu próbnych soczewek kontaktowych dołączone są materiały edukacyjne w formie instrukcji dla nowego użytkownika.
 3. Po czasie potrzebnym na ułożenie się soczewek kontaktowych (ok 15 minut) sprawdzane jest ich ułożenie na oczach. Na tym etapie eliminowane są soczewki, które leżą nieprawidłowo i mogłyby powodować w przyszłości problemy.
 4. Ważne jest, aby można było ocenić komfort, jakość oraz stabilność widzenia w nowych soczewkach kontaktowych w warunkach w jakich będą używane. Dlatego po badaniu otrzymają Państwo bezpłatny zestaw startowy obejmujący próbne soczewki kontaktowe oraz rekomendowany zestaw do ich pielęgnacji (dostępny przy soczewkach miesięcznych oraz dwutygodniowych).
 5. Wizyta kontrolna. Jest nieodłączną częścią każdego dopasowania. Specjalista ocenia na niej w jaki sposób noszenie soczewek kontaktowych wpływa na nasze oczy. Jest to również dla nas czas na zadanie pytań, zgłoszenie ewentualnych problemów podczas użytkowania soczewek kontaktowych. Jeśli wizyta kontrolna przebiegła pomyślnie, otrzymują Państwo informacje dotyczące parametrów i nazwę dopasowanych soczewek kontaktowych.
 6. Dopasowanie soczewek kontaktowych nie jest czynnością jednorazową. Parametry jakimi cechują się nasze oczy ulegają ciągłym zmianom. Oddziaływanie soczewek kontaktowych na gałkę oczną powinno być regularnie sprawdzane podczas rutynowych wizyt kontrolnych, których częstotliwość jest ustalana dla każdej osoby indywidualnie.

Jak przygotować się do doboru soczewek kontaktowych - przeczytaj przed wizytą

 1. Przygotuj historię chorób oczu, wykonanych zabiegów okulistycznych, alergii jeśli występują. Ułatwi to specjaliście podjęcie decyzji, jaki rodzaj korekcji wady wzroku będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.
 2. Zabierz ze sobą okulary lub soczewki kontaktowe, których aktualnie używasz.
 3. Na wizytę przyjdź bez makijażu, silnych zabrudzeń w okolicy oka. Ułatwi to specjaliście ocenę stanu zdrowia Twoich oczu.
 4. Zadbaj, aby Twoje paznokcie były krótkie i zaokrąglone. Posługiwanie się soczewkami kontaktowymi oraz zachowanie higieny rąk będzie znacznie łatwiejsze. Unikniesz również zadrapania powierzchni oka oraz uszkodzenia soczewki kontaktowej.
 5. Zarezerwuj dla siebie większą ilość czasu. Wizyta razem z nauką zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych trwa ok 60 minut. Zaplanuj swój dzień w ten sposób, aby bez pośpiechu opanować nową umiejętność.
 6. Nie bój się zadawać pytań! Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zadaj je specjaliście i omów z nim ewentualne wątpliwości.