Stylista opraw okularowych

Zapraszamy na profesjonalny dobór opraw okularowych
przeprowadzony przez dyplomowanych stylistów.

Dobór opraw okularowych to dla nas niesamowita przyjemność, dlatego stworzyliśmy miejsce, w którym wspólnie będziemy mierzyć różne kształty oraz kolory, bawić się stylizacją.

 

Wszystko w miłej i luźnej atmosferze.

Okulary są ważnym dopełnieniem naszego wizerunku, przez które możemy wyrazić swój charakter i podkreślić unikalne cechy naszej urody.

Naszą misją jest dobór opraw i okularów przeciwsłonecznych, w których każdego dnia będziesz czuć się wyjątkowo.

Dlaczego warto skorzystać z porad eksperta?

Wizyta u stylisty to gwarancja satysfakcji z nowych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Chcemy, aby nowe okulary nie tylko pasowały do geometrii twarzy, ale również podkreślały indywidualny styl i charakter. Podczas stylistycznego doboru opraw korzystamy z wachlarza narzędzi, aby określić Twój typ urody, pigmentację skóry, proporcje twarzy oraz potrzeby wzrokowe. 

Dobrze dobrane okulary muszą być wygodne w użytkowaniu, podkreślać nasz styl i urodę oraz zapewnić swobodne i komfortowe widzenie!

Jak wygląda proces doboru okularów?

Stylistyczny dobór okularów w naszym salonie składa się z kilku etapów:

 1. Identyfikacja potrzeb wzrokowych.
  Ile godzin w ciągu dnia korzystasz z ekranu komputera, telefonu komórkowego? Może jesteś zawodowym kierowcą lub uwielbiasz piesze wycieczki po górskich szlakach? W celu wyboru najlepszego rozwiązania niezwykle ważne jest, abyśmy poznali charakter pracy jaką codziennie muszą wykonywać Twoje oczy. Zadbamy, żeby nowe okulary odpowiadały codziennym wyzwaniom.
 2. Analiza stylu.
  Pamiętajmy, że okulary to nie tylko korekcja wady wzroku, oprawy okularowe mają pasować do naszego codziennego ubioru oraz odzwierciedlać nasz charakter. Idealnie dobrane okulary to autentyczny, niewymuszony i naturalny wygląd, w którym zawsze będziemy czuć się doskonale.
 3. Analiza kolorystyczna.
  To niezwykle istota część procesu pozwalająca na identyfikację kluczowych kolorów komplementarnych dla cech charakterystycznych naszej urody. Praca z ramami kolorystycznymi za pomocą technik pigmentacyjnych pozwala nam na znalezienie i zaprezentowanie palety barw, które podkreślą tęczówkę oka, a nasza skóra będzie wyglądała promiennie.
 4. Określenie geometrii twarzy.
  Kontur naszej twarzy oraz kształt i położenie oczu, brwi i nosa determinuje wybór kształtu opraw okularowych. Odpowiednio dobrana linia oprawy okularowej wprowadza harmonię i poprawia proporcje naszej twarzy. Nasze oczy wydają się być bardziej otwarte, a policzki podkreślone. I to bez makijażu!
 5. Mierzenie opraw okularowych.
  Doświadczenie, jakie niesie ze sobą mierzenie różnych wzorów daje nam pełny, trójwymiarowy obraz w jaki sposób rekomendowane kształty i kolory opraw wpływają na nasz wizerunek. Możemy wybrać, który materiał i profil okularów będzie dla nas najwygodniejszy podczas codziennego użytkowania. Często sięgamy po modele, których nie wybralibyśmy na pierwszy rzut oka 😉
 6. Decyzja!
  Specjalista pomaga w wyborze najlepszej oprawy okularowej oraz rekomenduje rodzaj szkieł, które spełnią nasze wzrokowe potrzeby i oczekiwania.
 7. Odbiór gotowych okularów.
  Po czasie potrzebnym na szlifowanie i montaż możemy cieszyć się nową parą okularów. To również czas na ewentualne poprawki i regulację ramki oprawy.
  Gotowe!

Jak przygotować się do wizyty u stylisty opraw okularowych

 1. Unikamy doboru nowych opraw kiedy mamy za sobą ciężki, bezsenny tydzień lub jesteśmy chorzy. Zmęczona cera i podpuchnięte oczy znacznie utrudnią dobór odpowiedniego koloru oraz kształtu.
 2. Dzień wcześniej zrezygnujmy z silnie działających kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ mogą wywołać podrażnienia skóry lub alergie.
 3. W lecie odczekajmy kilka dni po opalaniu, świeżo opalona skóra również może zaburzyć wyniki analizy kolorystycznej. Nie jest wskazane używanie kremów, balsamów brązujących, samoopalaczy na kilka dni przed wizytą. Produkty tego typu często nadają naszej skórze nienaturalny kolor oraz odcień.
 4. W dniu wizyty najlepiej zrezygnować z silnego makijażu, unikamy również krzykliwych dodatków. W lecie przydatne mogą się okazać bibułki matujące – staramy się nie dokładać kolejnych warstw pudru.
 5. Warto zabrać ze sobą spinkę lub gumkę do włosów, żeby odsłonić twarz. W spiętych, gładko uczesanych włosach łatwiej będzie ocenić prawidłową geometrię twarzy.
 6. Strój powinien być gładki i neutralny, najlepiej z dekoltem odsłaniającym szyję. Mocne wzory i kolory zaburzą kształt sylwetki i trudniej będzie się skupić na wyborze odpowiednich opraw okularowych.
 7. Zastanów się jaki styl ubioru towarzyszy Ci każdego dnia, czy używasz kosmetyków kolorowych i po jakie najczęściej sięgasz. Czy lepiej się czujesz w spiętych lub rozpuszczonych włosach i czy planujesz w najbliższym czasie drastyczne zmiany swojego wyglądu.
 8. Aby ułatwić wybór odpowiedniego rozwiązania optycznego, opisz swoje najważniejsze potrzeby wzrokowe. Np.: praca przy komputerze, częste prowadzenie samochodu, przebywanie w ciągu dnia na świeżym powietrzu.

Kto doradza?

Stylistyczny dobór opraw przeprowadzają u nas certyfikowani styliści opraw okularowych z wieloletnim doświadczeniem w branży optycznej. Skutecznie łączą wiedzę o optyce z idealnym wyczuciem stylu.
Nasz zespół stylistów sprosta nawet największym wyzwaniom!

Jeśli odpowiesz tak na przynajmniej jedno z poniższych pytań to stylistyczny dobór opraw jest dla Ciebie!

 • Nie jestem zadowolony z obecnych okularów korekcyjnych lub/i przeciwsłonecznych.
 • To moja pierwsza para okularów.
 • Nie lubię siebie w okularach.
 • Myślę, że pasuje mi tylko jeden typ okularów.
 • Mam skomplikowaną wadę wzroku, nietypowe rysy twarzy.

Skorzystaj z porad ekspertów i umów się na stylistyczny dobór opraw w naszym salonie na Krakowskiej 12 w Olkuszu. Zadzwoń do nas: 510 570 926 lub napisz: info@optyk-olkusz.pl