Jak przygotować się do wizyty u stylisty opraw okularowych?

Okulary nie tylko pozwalają lepiej widzieć otaczający nas świat, ale są ważnym elementem naszego wizerunku. Dobrze dobrane oprawy okularowe podkreślą naszą urodę i dodadzą charakteru. Wybór nowych okularów to ważna decyzja, w końcu codziennie będziemy zakładać je na nos!

Jak najlepiej przygotować się do wizyty, aby bez przeszkód dopasować „te jedyne”?

Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek:

  • Unikamy doboru nowych opraw kiedy mamy za sobą ciężki, bezsenny tydzień lub jesteśmy chorzy. Zmęczona cera i podpuchnięte oczy znacznie utrudnią dobór odpowiedniego koloru oraz kształtu. Wtedy też częściej dokonujemy wyboru „na siłę”, co może się odbić na zadowoleniu z nowego zakupu po kilku dniach.
  • Dzień wcześniej zrezygnujmy z silnie działających kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ mogą wywołać podrażnienia skóry lub alergie.
  • W lecie odczekajmy kilka dni po opalaniu, świeżo opalona skóra również może zaburzyć dobór odpowiedniego koloru. Nie jest wskazane używanie kremów / balsamów brązujących, samoopalaczy na kilka dni przed wizytą. Produkty tego typu często nadają naszej skórze nienaturalny kolor oraz odcień.
  • W dniu wizyty najlepiej zrezygnować z silnego makijażu, unikamy również krzykliwych dodatków. W lecie przydatne mogą się okazać bibułki matujące – staramy się nie dokładać kolejnych warstw pudru.
  • Warto zabrać ze sobą spinkę lub gumkę do włosów, żeby odsłonić twarz. W spiętych, gładko uczesanych włosach łatwiej będzie ocenić prawidłowy kształt twarzy.
  • Strój powinien być gładki i neutralny, najlepiej z dekoltem odsłaniającym szyję. Mocne wzory i kolory zaburzą kształt sylwetki i trudniej będzie się skupić na wyborze odpowiednich opraw okularowych.

Zapraszamy do wizyty w salonie na ul. Krakowskiej 12, gdzie czekają na Was certyfikowani styliści opraw okularowych.