Przygotowanie oczu do podróży

Jak przygotować oczy do podróży?

Niezależnie od tego czy jedziemy na wakacje czy planujemy podróż służbową – podpowiadamy, o których akcesoriach warto pamiętać.

 • Okulary przeciwsłoneczne z dobrym filtrem.
  Ochrona przeciwsłoneczna to dla oczu podstawa, niezależnie od pory roku. Koniecznie powinny posiadać filtr UV 400. Dla osób z wadą wzroku odpowiednie będą okulary z nakładką przeciwsłoneczną lub okulary przeciwsłoneczne z korekcją.
 • Kapelusz lub czapka z daszkiem.
  Stanowią idealne uzupełnienie okularów przeciwsłonecznych. Zwłaszcza jeśli udajemy się do ciepłych krajów i planujemy spędzać czas na świeżym powietrzu.
 • Krople nawilżające do oczu.
  Przydatne zwłaszcza w samochodzie lub samolocie, gdzie oczy są szczególnie narażone na wysuszenie. Wybieramy te bez konserwantów i bezpieczne do stosowania na soczewki kontaktowe jeśli ich używamy.
 • Zapasowa korekcja!
  Mało kto pamięta o zabraniu dodatkowej pary okularów lub soczewek kontaktowych. Ich przypadkowe uszkodzenie lub zgubienie może być bardzo przykrym doświadczeniem.
 • Twarde etui na podróż.
  Skutecznie minimalizuje ryzyko uszkodzenia oprawy i chroni szkła przed zarysowaniem podczas transportu.
 • Ściereczki do czyszczenia z mikrofazy.
  Koniecznie z płynem do czyszczenia szkieł. Zajmują niewiele miejsca a z pewnością przydadzą się w podróży.
 • Zestaw do pielęgnacji soczewek kontaktowych.
  Niezbędny dla użytkowników soczewek miesięcznych i dwutygodniowych. Na krótkie podróże warto zaopatrzyć się w płyn do czyszczenia o mniejszej pojemności. Pamiętajmy, że płyny do dezynfekcji soczewek kontaktowych należy przechowywać tylko w oryginalnych opakowaniach!

Aby skompletować brakujące akcesoria zapraszamy do naszego salonu na ul. Krakowskiej 12! ????