Typ urody Wiosna – kolor ma znaczenie!

Czy właściwie dobrana oprawa to tylko kształt i materiał? Podczas stylistycznego doboru opraw okularowych ogromne znaczenie ma kolor i jego pochodne. Odpowiednio dobrana barwa do typu urody zakamufluje niedoskonałości cery, sprawi, że skóra będzie wyglądać promiennie a oczom nada blasku.

Wiosną zajmiemy się typem kolorystycznym wpisującym się w obecne trendy sezonowe.

Według instytutu Pantone kolorem roku 2024 został Peach Fuzz, który jest idealnym dopełnieniem typu urody jasnej i ciepłej wiosny!

Wiosna jest wyjątkowo subtelna i pełna radosnej, delikatnej energii. Jasna karnacja o ciepłym, kremowym odcieniu łatwo się opala i może być usłana piegami. Zwykle jasne tęczówki otulone są miękką oprawą oka i włosami w różnych odcieniach blondu do rudawego i złotobrązowego koloru.

Unikamy ciężkich, mocnych ramek okularów, które przytłoczą delikatną urodę Wiosny. Naturalne piękno i lekkość wydobędą lekkie formy metalowych opraw, koniecznie wykończone w połysku lub z jasnym elementem wyróżniającym, który podkreśli blask oka.

W zależności od podtypu kolorystycznego wybór palety będzie się delikatnie różnić:

Jasna wiosna

Wyróżnia się jasną, wręcz świetlistą tęczówką i ciepłymi tonami ukrytymi w delikatnej cerze oraz pasmach włosów. Ten niezwykle lekki i kobiecy typ urody idealnie współgra z jasnymi barwami o pastelowym, rozmytym wykończeniu. Świetnie prezentują się złote oprawki w połączeniu z kremową bielą.

W palecie barw jasnej wiosny brakuje czerni oraz pozostałych ciemnych, mocnych odcieni. Warto również zrezygnować z neonowych, mocno nasyconych kolorów. Jeśli szukamy bardziej zdecydowanych barw, warto rozważyć przydymiony granat, koniecznie w zestawieniu z dużo lżejszym, miękkim kolorem np. wspomnianym wyżej Peach Fuzz wg Pantone.

Ciepła wiosna

Przykuwa spojrzenie zdrowo wyglądającą, świeżą karnacją w ciepłym odcieniu i włosami, w których mogą się pojawić rudawe refleksy. Tęczówka poprzeplatana złotymi refleksami wyzwala ciepłe, żywe spojrzenie.

Na paletę barw Ciepłej wiosny składają się głównie żółcie oraz pomarńcze w złotych odcieniach, ale nie zabraknie również świeżej zielenie i turkusu.

Ciepła wiosna potrzebuje więcej energii, wyrazistości. Pastele są zbyt spokojne dla tego typu urody ale unikamy ciemnych, mocno kontrastowych kolorów. Must have: delikatne, złote oprawki z elementami wykończonymi w koralowej lub pomidorowej czerwieni.

Czysta wiosna

W przeciwieństwie do typów kolorystycznych opisanych powyżej, uroda Czystej wiosny opiera się na kontraście. Jasne, świetliste oczy kontrastują z ciemniejszą oprawą oka. Gładka, kremowa cera jest otoczona pasmami włosów, które mogą przybierać kolor od blondu do głębokiego brązu.

Dla zdecydowanej urody Czystej wiosny potrzebujemy równie wyrazistej palety barw, koniecznie zachowanej w ciepłej tonacji. Warto rozejrzeć się za masywniejszą linią oprawy podkreśloną wesołym, żywym kolorem, która idealnie podkreśli intensywną tęczówkę oka. Świetnym wyborem będzie niebanalna limonka lub fuksja. Peach Fuzz będzie dobym kolorem bazowym działającym w kontraście do nasyconych, ciepłych barw z palety Czystej wiosny.

Dobór odpowiedniej kolorystyki jest kwestią bardzo indywidualną. Pamiętajmy, że rzadko wpisujemy się w tylko jeden typ urody, a nawet odcień pigmentu tęczówki może zaważyć na wyborze idealnej oprawy okularowej.

Jeśli chcesz poznać jak wygląda Stylistyczny Dobór Opraw – zachęcamy do odwiedzenia zakładki: „Stylista Opraw Okularowych” i umówienia się na wizytę w naszym salonie pod nr tel.: 510 570 926.

Do zobaczenia!