Kolorystyka oraz linia opraw dopasowana do naszego typu urody to gwarancja zadowolenia z nowych okularów.
Perfekcyjnie dobrane ramki powinny współgrać z naszą urodą, rodzajem fryzury oraz anatomią twarzy. Proces doboru oprawy okularowej jest podzielony na kilka etapów, a jego przebieg zależy od wielu zmiennych. Dlatego, dla ułatwienia w dalszej części skupimy się wyłącznie na zagadnieniach związanych z określonym typem kolorystycznym. W duchu panującej pory roku, podpowiemy na jakie oprawki powinny zwrócić uwagę osoby w typie kolorystycznym Zima.
Zima emanuje chłodną, szlachetną energią, której głównym źródłem są … oczy. Wręcz hipnotyzujące spojrzenie płynie z prawie czarnej lub intensywnie jasnej tęczówki zachowanej w chłodnej wręcz lodowatej tonacji. Ciemna oprawa oczu i twarzy kontrastuje z czystym odcieniem cery.
Doskonałym wyborem będą wyraźne, zdecydowane oprawy, które podkreślą naturalne piękno. Zima powinna unikać pastelowych, lekkich i zgaszonych barw, w których wygląda po prostu nijako.
W zależności od podtypu kolorystycznego wybór palety będzie się delikatnie różnić:
Czysta Zima jest chyba najbardziej charakterystyczną przedstawicielką swojego typu urody. Z jasną, wręcz bladą cerą kontrastuje ciemna oprawa oka i ciemne, zazwyczaj trudne w stylizacji włosy. Idealnym rozwiązaniem będzie wyraźnie zaznaczona linia oprawy poprzez żywe, zdecydowane, mocno nasycone barwy.
Jej przeciwieństwem jest Ciemna Zima. W typ podtypie giną wyraźne różnice pomiędzy kolorem włosów, karnacją a tęczówką oka. Cera często przybiera śniady, oliwkowy odcień. Jej przedstawicielka powinna szukać ciemnych, mocno nasyconych kolorów w chłodnym odcieniu. Kontrastowe zestawienia będą zbyt przytłaczające.
Chłodną Zimę cechuje większa delikatność i subtelność w porównaniu do dwóch pierwszych podtypów kolorystycznych. Kolor włosów oraz oprawy oka nie koniecznie musi być bardzo ciemny i mocno kontrastować z cerą. Wyróżniać się się będzie jaśniejsza tęczówka o chłodnym odcieniu. Do Chłodnej Zimy będą pasować przede wszystkim kolory zachowane w zimnej tonacji. Ważne jest zachowanie balansu, unikamy skrajnych, intensywnych lub bladych połączeń kolorystycznych.
Zobacz nasze propozycje:
Dobór odpowiedniej kolorystyki jest kwestią bardzo indywidualną. Pamiętajmy, że rzadko wpisujemy się w tylko jeden typ urody, a nawet odcień pigmentu tęczówki może zaważyć na wyborze idealnej oprawy okularowej.
Jeśli chcesz poznać jak wygląda Stylistyczny Dobór Opraw – zachęcamy do odwiedzenia zakładki: „Stylista Opraw Okularowych” i umówienia się na wizytę w naszym salonie pod nr tel.: 510 570 926.
Do zobaczenia!